Мелатонін відіграє важливу роль у регуляції циркадних ритмів, які є біологічними циклами тривалістю близько 25 годин.

Ці ритми, так само як і рівень мелатоніну, залежать від впливу факторів навколишнього середовища, включаючи світло, харчування, фізичну активність та сон. Порушення синхронізації циркадних ритмів можуть призвести до проблем зі сном та роботою органів та систем організму, включаючи синтез гормонів та ферментів.

Мелатонін сприяє відновленню та стабілізації здорового біологічного режиму та функцій організму.

Рівень мелатоніну в організмі змінюється протягом усього життя. Синтез мелатоніну починається від 3-4 місяців віку, поступово збільшується у дитинстві та досягає піку від 8 до 10 років. У період статевого дозрівання синтез мелатоніну різко знижується. Після 40-45 років рівень мелатоніну прогресивно знижується та до 70 років складає близько 10% від рівня до статевого дозрівання.

Здорові люди синтезують мелатонін у темряві між 20:00 та 22:00, досягаючи максимуму між 00:00 та 03:00, незалежно від стадії сну. Після цього синтез мелатоніну знижується та залишається дуже низьким протягом дня. Вплив світла є основним фактором регулювання виділення мелатоніну.

Штучне світло (особливо синє, від екранів та моніторів) між 00:00 та 04:00 значно пригнічує виділення мелатоніну.

Компанія GREEN VISA розробила комплекс серії фітофорте Мелатонін+, який включає ще ряд корисних компонентів.

Екстракт кореня валеріани має позитивний вплив на організм, зменшує збудливість, поліпшує функціональну активність центральної нервової системи, регулює серцеву діяльність, знижує артеріальний тиск, знімає спазми та має слабке жовчогінне дії.

Екстракт меліси має седативний вплив, зменшує напругу гладеньких м'язів кишечника, стимулює виділення шлункових соків та має протизапальні, бактеріостатичні та противірусні властивості.

Вітамін В1, який відіграє важливу роль в енергетичному обміні та нейрорефлекторному регулюванні, сприяє зниженню рівня стресу, поліпшенню концентрації уваги та пам'яті, проведенню нервових імпульсів та профілактиці нейродермітів.